Doroczna Parada Pułaskiego – 3 października 2010 R.

Koło Przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku, aby zaznaczyć swoją obecność wśrόd Polonii wschodniego wybrzeża, przygotowało specjalnie udekorowany rydwan na tę uroczystość. Spotkaliśmy się wszyscy na Manhattanie na 34 ulicy. Na Paradę przybyli członkowie Zarządu wraz z rodzinami oraz nasz duchowy opiekun ksiądz Jarosław Lawrenz. Wszyscy obecni mieli biało-czerwone i biało- żόłte flagi, a cały rydwan został pięknie udekorowany przez p. Bożenę Adamczyk. Nasz rydwan jechał za platformą „Nowego Dziennika” – codziennej gazety Polakόw mieszkających w USA.

W czasie przejazdu 5 Aleją towarzyszył nam (jak co roku) utwόr nieżyjącego już członka naszego Koła Kuby Wesnera o tematyce papieskiej. Polonijna rozgłośnia radiowa „Radio Rytm” poprosiła o wywiad dwie przedstawicielki naszej Fundacji – p. Beatę Dziewit i p. Roksanę Medyńską. Obie Panie starały się przekazać słuchaczom radia jak najwięcej informacji o działalności Fundacji Jana Pawła II i zachęcić do zapisania się do naszego Koła.

Cieszymy się, że polonijne media zauważyły obecność Fundacji Jana Pawła II na tym corocznym święcie Amerykanόw polskiego pochodzenia i że udzieliły nam głosu. Dzięki temu mogliśmy pokazać, że pamięć o naszym ukochanym Ojcu Świętym jest wciąż żywa, a Fundacja założona przez Niego w 1981 roku ciągle działa i rozwija się!

E.S.