KSIĄDZ TADEUSZ MACIEJEWSKI HONOROWYM GOŚCIEM BANKIETU FUNDACJI JANA PAWŁA II – czerwiec 2010 r.

Już po raz trzynasty Koło Przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku miało przyjemność uhonorowania księdza, ktόry szczegόlnie zasłużył się dla Polonii i aktywnie wspόłpracuje z naszą Fundacją.

Gościem honorowym tegorocznego bankietu, zorganizowanego w restauracji Princess Manor, był ksiądz Tadeusz Maciejewski, ktόry od 2005 roku jest proboszczem parafii św.św. Cyryla i Metodego na Eagle Str. na Greenpoincie.

Ksiądz Tadeusz przybył do USA w 1995 roku i związany był rόwnież przez kilka lat z parafią św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Honorowany przez nas duchowny chętnie wspόłpracuje z Fundacją, aktywnie wspiera naszą działalność czynem jak rόwnież modlitwą. Jest duszpasterzem zaangażowanym w życie Polonii oraz wspaniałym gospodarzem i proboszczem.

Na uroczystość przybyli przyjaciele i dobroczyńcy Fundacji, a także duża grupa parafian księdza Tadeusza. Zebranych na sali gości serdecznie powitali: prezes Fundacji Mieczysław Pająk i pani Stanisława Boguń, ktόra pełniła funkcję przewodniczącej naszego bankietu.

 

Nauczyciele i uczniowie z Polskiej Szkoły Doksztalcającej św. św. Cyryla i Metodego oraz parafianie złożyli księdzu serdeczne, z serca płynące życzenia. Dziękując księdzu za owocną wspόłpracę, życzyli mu dalszych łask Bożych w pracy duszpasterskiej oraz zaśpiewali piosenkę specjanie napisaną na ten uroczysty dzień.

Z programem artystycznym wystąpiły też dzieci ze Szkoły Polskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie. W przedstawieniu przypomniały poezję Ojca Świętego Jana Pawła II, a dziecięcy chόr zaśpiewał pieśni, ktόre zawsze będą się nam kojarzyć z Jego wielkim pontyfikatem.

Nie ukrywając wzruszenia, ksiądz Tadeusz podziękował Fundacji za uhonorowanie, a licznie zgromadzonym gościom za przybycie. Powiedział, że zaszczyt bycia gościem honorowym Fundacji, spotkał go w roku liturgicznym, ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Rokiem Kapłańskim. Odczytuje więc sobie to, jako znak szczegόlnej łaski Bożej.

Bankiet był dla wszystkich miłym spotkaniem towarzyskim w gronie Przyjaciόł. Księdzu Tadeuszowi życzymy nieustających łask Bożych i wielu sukcesόw w posłudze duszpasterskiej.

Zofia Twarowska