HABEMUS PAPAM! 2013 R.

Pierwszy w historii papież Jezuita (a Jezuici wszak od początku zwani byli “armią papieża”); pierwszy w historii papież pochodzący z tzw. kraju Trzeciego Świata. Był już Polak, Francuz, Niemiec i oczywiście wielu Włochów (ktoś mógłby powiedzieć sama śmietanka europejska). Oto pierwszy papież z Nowego Świata!

Po raz trzeci w moim życiu miałem zaszczyt usłyszeć słowa: “Habemus Papam”. Wielkie zaskoczenie, wielkie wzruszenie i co najważniejsze wielka radość!

Bardzo wielu dziennikarzy i komentatorów stwierdziło od razu, że papież jezuita przybrał imię po innym wielkim jezuicie Franciszku Ksawerym, ale nowo wybrany FRANCISZEK I (kard. Jorge Mario Bergoglio) bardzo szybko to sprostował.

Św. Franciszek z Asyżu to patron i duchowy przewodnik nowego następcy św. Piotra.

W XIII wieku w czasach działalności św. Franciszka z Asyżu, kiedy Kościół potrzebował przemiany… ówczesny papież (Innocenty III) ku zdumieniu całego świata ukląkł przed skromnym zakonnikiem i zaczęła się nowa era w Kościele.

Homoseksualizm, pedofilia, liberalizm, hedonizm, agnostycyzm… można by wyliczać bardzo długo….

Kościół potrzebuje zmian, ale nie w tym kierunku… potrzeba zmian w obronie tych wszystkich wartości i PRAWD, których nauczył nas Sam Jezus Chrystus.

Konklawe zaskoczyło wszystkich (lub prawie wszystkich), ale to dowód na działanie Ducha Świetego….

Mam nadzieję, że nowo wybrany papież będzie przewodnikiem i przykładem dla milionów.

Cieszmy się RAZEM i módlmy się, bo oto pasterzem Kościoła został kardynał, który całe swoje życie poświęcił biednym, uciśnionym, zagubionym… Przeciwstawił się małżeństwom homoseksualnym, aborcji i po prostu niesprawiedliwości…

Moim zdaniem mamy okazję poznać Franciszka z A(syżu)rgentyny XXI wieku…

Jan Bierowiec