WSPOMNIENIE BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II – 22 października 2011r.

 

22 października 2011r. po raz pierwszy Kościόł Katolicki obchodził wspomnienie bł. Jana Pawła II.

Tego dnia członkowie nowojorskiej Fundacji wzięli udział w mszy św.w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.  Zaprosiliśmy rόwnież uczniόw Polskiej Szkoły im. H. Sienkiewicza z Brooklynu, by pomogli nam godnie uczcić ten dzień.

 

 

Po mszy św. wieczornej młodzież przedstawiła program poetycko – muzyczny, w ktόrym nie zabrakło słynnego wiersza Juliusza Słowackiego: „Pośrόd niesnaskόw Pan Bόg uderza…”, ktόry zapowiadał nadejście „słowiańskiego papieża”. Śpiewano też ulubioną oazową „Barkę”, przy wtόrze gitar i skrzypiec oraz piosenkę „Moje Wadowice”.

Były rόwnież wiersze młodzieży z Polski, ukazujące jak młodzi ludzie przeżywali śmierć papieża oraz swoista statystka – w czym Jan Paweł II był „pierwszy”!

Były też dwie piękne, pełne zadumy piosenki o wydarzeniach z życia Jana Pawła i o sensie ludzkiego życia. Parafianie i członkowie Fundacji w skupieniu i ze wzruszeniem słuchali, jak młode pokolenie Polonii nowojorskiej wspomina Wielkiego Papieża, ktόry był synem polskiej ziemi i ktόrego Kościόł ogłosił błogosławionym w maju tego roku.

 

Tego dnia w sposόb szczegόlny łączyliśmy się rόwnież duchowo z przebywającymi w Rzymie przedstawicielami wszystkich kόł przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II z całego świata, ktόrzy uroczyście obchodzą trzydziestą rocznicę istnienia Fundacji. Wierzymy, że ich spotkanie będzie owocne i zainspiruje nas wszystkich do wytężonej pracy w realizowaniu wszystkich celόw, ktόre postawił przed nami nasz  czcigodny Założyciel.

Elżbieta Serdak