Pielgrzymka do Meksyk (Mexico) – 10-17, Marca 2019, na 8 dni

Cena: $1,950

         Our Lady of Guadalupe!

Dzień 1, Przylot do Miasta Meksyk 2:35 PM
Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg. 

Dzień 2, Bazylika Guadalupe – Pátzcuaro 
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Zwiedzanie Patio Ameryk, na którym znajdują się m.in. dzwony przywiezione tu z Przemyśla oraz Tablica z orłem w koronie z napisem POLONIA, wmurowana tu w roku 1959. Spacer przy Świątyni Studzienkowej do Ogrodów Gwadalupiańskich, gdzie znajduje się rzeźba Ofiarowanie, będąca symbolem jedności dwóch kultur: indiańskiej oraz hiszpańskiej. Wejście na Wzgórze Objawień, skąd rozpościera się panorama na Sanktuarium oraz na stolicę Meksyku. Wizyta w Muzeum Guadalupe, które opowiada o historii objawienia, obrazu oraz kultu od czasów kolonialnych do współczesności. Msza Święta. Obiad w pobliżu Bazyliki. Czas wolny na zakupy i poświęcenie pamiątek. Przejazd przez Morelia do Pátzcuaro, miasta znanego m.in. z pracy ewangelicznej jednego z najsłynniejszych misjonarzy Ameryki, Vasco de Quiroga, nazywanego zdrobniale przez Indian Tata Vasco. Kolacja i nocleg na kolonialnej starówce wpisanego na listę magicznych miast Pátzcuaro. 

Dzień 3, Patzcuaro – Sahuayo – Guadalajara 
Śniadanie. Przejazd na przystań i rejs motorową łodzią po jeziorze Patzcuaro w górskiej scenerii, pośród rybaków łowiących ryby,  na indiańską wyspę Janitzio. Spacer po wyspie, pośród kramów z rękodziełem na szczyt wyspy z piękną panoramą jeziora otoczonego szczytami gór i wulkanów. Przejazd do Sahuayo i zwiedzanie miasta, w którym narodził się Jose Sanchez del Rio, 14 letni święty, którego zwalczający katolicyzm żołnierze zamordowali za wiarę podczas wojny domowej. Znany z filmu Chrystiada “mały święty ” pochowany został w rodzinnym mieście w grobie z napisem pochodzącym ze słów w momencie agonii: “Niech Żyje Chrystus Król” Nawiedzenie relikwii św. Jose i Msza Święta w kościele w Sahuayo. Obiad lokalny przygotowany przez parafian w Sahuayo. Przejazd do Guadalajara.  Kolacja i nocleg w Guadalajara. 

Dzień 4, Guadalajara – Szlak Cristeros  
Śniadanie. Przejazd szlakiem Cristeros, m.in. przez San Miguel el Alto, które w latach 20-tych XX wieku stanowił scenerię wojny na tle religijnym w Meksyku. Przez lata prześladowano i mordowano księży, zamykano kościoły i tępiono wszelkie objawy wiary katolickiej, o czym opowiada wiele zachowanych tu miejsc i zabytków. Msza Święta w Sanktuarium matki Boskiej z Lagos, drugim po Guadalupe najczęściej nawiedzanym sanktuarium w Meksyku, gdzie w 1990 roku Papież Jan Paweł II dokonał koronacji wizerunku MB. Po południu wizyta w dzielnicy artystów, Tlaquepaque. Kolacja i nocleg w Guadalajara. 

Dzień 5, Zapopan – Puerto Vallarta 
Śniadanie. Zwiedzanie starówki Guadalajara. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Zapopan oraz znajdującego się prznim niewielkiego Muzeum Sztuki Indian Huiczolów.  Po obiedzie przejazd na Zachodnie Wybrzeże do kurortu Puerto Vallarta. Zakwaterowanie w hotelu położonego bezpośrednio przy plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Puerto Vallarta.

Dzień 6, Puerto Vallarta 
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Puerto Vallarta. Obiad. Dla chętnych możliwość korzystania z opcjonalnych wycieczek*. Kolacja i nocleg w Puerto Vallarta. 

Dzień 7, Puerto Vallarta 
Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Puerto Vallarta. Obiad. Dla chętnych możliwość korzystania z opcjonalnych wycieczek*. Kolacja i nocleg w Puerto Vallarta. 

Dzień 8, Puerto Vallarta – Wylot z Meksyku 
Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Puerto Vallarta. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów. Wylot o 12:25 PM 

*Wycieczki opcjonalne: 
Wycieczka wodna 
Morska przygoda na wodach Pacyfiku: rejs widokowy, snorkel, czas wolny na plaży. 

Wycieczka kolonialna 
San Sebastian del Oeste Malownicze, kryte czerwoną dachówką miasteczko z początków XVII wieku powstałe podczas “gorączki srebra”.  Spacer po zakątkach pueblo magico: dawne więzienie, kościół Św Sebastiana, rancho i degustacja kawy.  Czas wolny na zakup pamiątek.