Wizyta Dostojnego Gościa z Rzymu – ojca Krzysztofa Wieliczki – 15 września 2010 R.

Wrzesien 2010

Jednym z ważniejszych tegorocznych wydarzeń była wizyta Dostojnego Gościa z Rzymu – ojca Krzysztofa Wieliczko. Spotkanie odbyło się wieczorem 15 września 2010r. w siedzibie nowojorskiego Koła Przyjaciόł Fundacji JPII na Greenpoincie. Obecni byli niemal wszyscy członkowie Zarządu. Rozpoczęliśmy je modlitwą w intencji Fundacji i jej dobroczyńcόw. Następnie prezes Koła – pan Mieczysław Pająk – w imieniu wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał nowego Administratora Fundacji Jana Pawla II w Rzymie.

Prezes przypomniał historię powstania nowojorskiego Koła, ktόra jest ściśle związana z osobą naszego Dostojnego Gościa. Trzynaście lat temu bowiem (w październiku 1997 roku), będąc wόwczas proboszczem kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, ojciec Wieliczko zostal pierwszym kapelanem naszego Koła Przyjaciόł Fundacjii Jana Pawła II i twόrcą jego statutu.

Pan Pająk przedstawił rόwnież nowemu Administratorowi krόtkie podsumowanie naszej tegorocznej działalności. Udało nam się w tym roku zorganizować wiele uroczystości, jak choćby doroczny Opłatek dla członkόw i sympatykόw Fundacji, Wielkopostne czuwanie młodzieży w kościele św. św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie w 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II czy bankiet honorujący wspaniałego duszpasterza polonijnego – księdza Tadeusza Maciejewskiego. Były też (jak co roku) okolicznościowe msze święte dziękczynne za pontyfikat Jana Pawla II i w intencji Jego szybkiej kanonizacji w rόżnych kościołach nowojorskich. Nie zabrakło zimowej wizyty w teatrze na przedstawieniu o tematyce biblijnej, wiosennego wyjazdu do Verony w niedzielę Miłosierdzia Bożego, letniego pikniku oraz udziału w Paradzie Pułaskiego na 5 Alei na Manhattanie. Zaplanowano rόwnież w październiku udział w uroczystości zainstalowania relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie oraz pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

Po zdaniu relacji z działalności Koła w roku 2009/2010, pan prezes przekazał na ręce naszego Gościa czek na 10 tysięcy dolarόw na rzecz Fundacji Jana Pawła II w Rzymie.

Następnie przyszła kolej na ojca Krzysztofa Wieliczkę, ktόry naświetlił plany Fundacji JPII na najbliższy rok. Zaprosił nas też do Rzymu na 21 – 23 października 2011 roku na obchody 30. rocznicy powstania Fundacji, powołanej do życia przez naszego wielkiego Rodaka w 1981 roku. Przewidziana jest wtedy audiencja u Papieża – Benedykta XVI dla członkόw Fundacji. Poinformował nas rόwnież o przebiegu procesu beatyfikacyjnego naszego ukochanego Ojca Świętego oraz zapewnił o modlitwach w intencji dobroczyńcόw Fundacji w każdy czwartek w trakcie Mszy Św. odprawianej przy grobie Jana Pawła II w Watykanie. Podziękował na koniec za dar i za serdeczne przyjęcie.

Członkowie Zarządu byli bardzo wdzięczni naszemu Dostojnemu Gościowi za wizytę, za ofiarowanie pamiątkowych rόżańcόw, za słowa zachęty do dalszej, owocnej pracy na rzecz Fundacji oraz za zaproszenie do Rzymu. Spotkanie zakończyliśmy wspόlną modlitwą i życzeniami wielu łask Bożych w pracy Administratora Fundacji dla ojca Krzysztofa Wieliczko.

Elżbieta Serdak