LETNI PIKNIK 2011r.

W ostatnią niedzielę lipca Koło Przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku organizuje letni piknik. Od trzech lat jeździmy do ośrodka wypoczynkowego „Polana” w miejscowosci Kerhonkson w gόrach Catskill, ktόry prowadzą – pani Henryka wraz z mężem. Polubiliśmy to miejsce! Urzeka nas serdeczność gospodarzy, piękno otaczającej przyrody i cisza, ktόrej tak brakuje w metropolii nowojorskiej.

Piknik poprzedza zawsze msza święta polowa. W tym roku odprawią ją ks. prof. Wojciech Paluchowski, ktόry jest wykładowcą na Uniwersytecie Teologicznym  w Krakowie.

            Po skończonej eucharystii rozpoczęliśmy piknik. Członkowie zarządu i uczestnicy wyjazdu stanęli na wysokości zadania – stόł zastawiony potrawami wyglądał imponująco. Było na nim smaczne i chude mięsiwo, sery, owoce, ciasto, rόżnorodne sałatki, a także staropolski bigos i kiełbaski z rożna. Otaczająca nas przyroda zachęcała do relaksu i wypoczynku. Po uczcie na świeżym powietrzu, miłośnicy pływania poszli na basen stracić zbędne kalorie i ochłodzić się troszkę, inni udali się na spacer po okolicy. Miłośnicy rowerόw wodnych pedałowali po malutkim jeziorku, a dla lubiących tańczyć została zorganizowana zabawa i gry towarzyskie.  Lubiący śpiewać też mieli frajdę i przy akompaniamencie akordeonu wykonywali piosenki biesiadne.

Najmłodszą uczestniczką pikniku była śliczna 14-miesięczna Tamara, ktόra przyjechała wraz z rodzicami Moniką i Pawłem, i przez cały dzień dzielnie dotrzymywała nam towarzystwa, bawiąc się i korzystając z pięknej, słonecznej pogody.

           

Jak zwykle na pikniku zorganizowaliśmy udaną loterię fantową, z ktόrej dochόd wesprze Fundację Jana Pawła II w Rzymie.

            Wypoczęci i pełni wrażeń wrόciliśmy do domόw wieczorem. Do zobaczenia za rok na kolejnym pikniku!

                                    ZOFIA TWAROWSKA