OPLATEK NOWOJORSKIEGO KOLA FUNDACJI 2015 R.

oplatek2015-3Przyjaciele Fundacji Jana Pawła II spotkali sie na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Sali Bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Poprowadził ją kapelan Koła ks. Józef Szpilski.

Przyjaciół i dobroczynców organizacji powitał prezes nowojorskiego Koła – Mieczysław Pająk. Przedstawił on cele i zadania Fundacji oraz podziękował za wspieranie dzieła Jana Pawła II. Następnie zgodnie z polską tradycją przełamano się opłatkiem, składając sobie wzajemnie z serca płynące życzenia świąteczno-noworoczne.

oplatek2015-1W trakcie wieczoru odbyło się też zaprzysiężenie nowo wybranego zarządu nowojorskiego Koła. Przysięgę przyjmował obecny z nami Jego Eminencja ks. biskup Witold Mroziewski.

Wspaniale wystepowały dzieci ze Szkoły Polskiej przy parafii Matki Boskiej Czestochowskiej i Sw. Kazimierza na Brooklynie, które wprowadziły nas wszystkich w atmosfere oczekiwania na przyjscie Nowonarodzonego, a wspolnie spiewane koledy nadaly spotkaniu rodzinnej atmosfery.

Najwięcej radości najmłodszym sprawił św. Mikołaj, który hojnie obdarował dzieci prezentami.

Wspierał go Aniołek, a była nim laureatka drugiej amerykańskiej edycji Konkursu Papieskiego – Klaudia Skoczek z New Jersey.

oplatek2015-2Dorośli natomiast świetnie bawili się w czasie loterii fantowej. Losy ciągnęli tradycyjnie juz najmłodsi przyjaciele Fundacji, a upominki wręczał sam św. Mikołaj z Aniołkiem.

Dochód z loterii w całości został przekazany na rozwój Fundacji Jana Pawła II do Rzymu. Wiele szczescia w losowaniu fantow miały rodziny dzieci, które przygotowały program artystyczny.

Tegoroczne spotkanie było pełne polskiej tradycji i symboliki, co pozwolilo nam lepiej przygotowac sie do nadchodzacych Swiat Bozego Narodzenia. Wesołych Swiat!