Opłatek Nowojorskiego Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II 2017

 

W niedziele, 3 grudnia, w Princess Manor na Greenpoincie odbył się Opłatek Nowojorskiego Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II. Tradycyjnie jak co roku członkowie, zarządu, przyjaciele oraz oddani fundacji księża pojawili się, by wesprzeć fundacje założona przez Papieża Polaka, ale także by podtrzymywać tak ukochane przez niego polskie tradycje: dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz modlitwę. Jak powiedział Jan Paweł II podczas swojego pierwszego orędzia do świata na Boże Narodzenie 1978 r.: „Jeżeli my tak uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa, czynimy tak, by zaświadczyć, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. Podczas gdy nasze ludzkie statystyki, ludzkie klasyfikacje, ludzkie systemy polityczne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe oraz zwykłe możliwości ludzkie nie potrafią zapewnić człowiekowi tego, by mógł rodzić się, istnieć i działać jako jedyny i niepowtarzalny – Bóg mu to wszystko zapewnia. Dla Niego i wobec Niego człowiek zawsze jest jedyny i niepowtarzalny. Jest kimś od wieków zamierzonym i od wieków wybranym. Kimś powołanym i nazwanym swoim własnym imieniem”.

Te niepowtarzalność człowieka, sile rodziny oraz magię świat Bożego Narodzenia pokazały tez dzieci i rodzice z polskiej szkoły przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Program muzyczno-poetycki „Wigilia”, który zaprezentowały, przygotowała nauczycielka szkoły pani Małgorzata Zabłocka. Oczywiście jak co roku nie zabrakło tez Mikołaja, który w towarzystwie aniołka rozdawał prezenty wszystkim przybyłym na opłatek dzieciom.

Podczas tego wieczoru odbyło się tez zaprzysiężenie nowego zarządu fundacji, które zarząd złożył w obecności ks.biskupa Witolda Mroziewskiego oraz zebranych gości. W skład nowego zarządu weszli: ks. Jozef Szpilski, CM – kapelan, Mieczyslaw Pajak – prezes, dwóch wiceprezesów: dr. Barbara Ślaska i Bozena Adamczyk, Ewa Wojciechowska – sekretarka protokolarna, Jadwiga Kruk – sekretarka korespondencyjna,  Barbara Gierlach – Skarbniczka, Zofia Twarowska – kronikarka, Katarzyna Ziółkowska – Komisja Medialna; Bożena Szawrycka, Grazyna Jarosz, Regina Pajak, Mieczysław Skrodzki – Komisja Rozwoju, Zenon Karaś, Ryszard Szereszewski, Jacek Krecioch, Zbigniew Gierlach – Komisja Rewizyjna. Spotkanie Opłatkowe zakończyła loteria fantowa, której nagrody dzięki hojności sponsorów oraz przyjaciół fundacji wywołały uśmiech na wielu twarzach.