SPOTKANIE OPŁATKOWE – 4 GRUDNIA 2016 R.

Bożonarodzeniowy nastrój odnaleźli przyjaciele Fundacji Jana Pawla II na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 4 grudnia w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie.

To pełne uroku spotkanie w blasku świątecznej choinki rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził kapelan Koła ks. Józef Szpilski. Odbyło się także zaprzysiężenie nowo wybranego zarządu nowojorskiego Koła. Przysięge przyjął ks. biskup Witold Mroziewski, następnie udzielił on wszystikm zebranym błogosławieństwa. Zgodnie z polską tradycją przełamano się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczno-noworoczne. Nastrojowy program artystyczny przygotowali uczniowie i nauczyciele polskich szkół dokształcających. Znane kolędy i wiersze nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia wykonali uczniowie-Alicja Czajkowski, Aleksander Jopek, Adam Wysocki oraz nauczycielki- dr. Dorota Andraka, Mariola Dudek i Teresa Ramotowska.

Po smacznej kolacji przybył święty Mikołaj, który rozdawał prezenty najpierw dzieciom, a potem dorosłym, ktorzy wzięli udział w loterii fantowej. Atrakcyjna loteria zawsze cieszy się zainteresowaniem, tym bardziej, że dochód z niej i wszystkie donacje zebrane w czasie spotkania są przekazywane na dalszy rozwój Fundacji Jana Pawła II, która w minonym- 2016 roku obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia. Dziękujemy wszyskim ofiarodawcom za wspiernie dzieła św. Jana Pawła II.

To piękne spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, którą zapewnili członkowie i sympatycy Fundacji, ich rodziny, dzieci, młodzież, przedstawiciele polonijnych szkól i organizacji, a także licznie przybyli księża z polskich parafii. Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło ten nastrojowy wieczór.

                                   ZT