SPOTKANIE OPŁATKOWE FUNDACJI JANA PAWŁA II – 2014

oplatek 2014-przysiega zarzaduNastrój świąt Bożego Narodzenia odnaleźli przyjaciele Fundacji Jana Pawła II na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w niedzielę 7 grudnia 2014r. w Sali Bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Poprowadził ją kapelan Koła ks. Józef Szpilski.

Przyjaciół i sympatyków organizacji powitał prezes nowojorskiego Koła – Mieczysław Pająk. Przedstawił on cele i zadania Fundacji oraz podziękował za wspieranie dzieła Jana Pawła II. Tym bardziej, że mijający rok był bardzo ważny dla tej organizacji. Jej założyciel Jana Paweł II został wyniesiony do chwały świętości. Duża grupa pielgrzymów nowojorskiego Koła wzięła udział w tej historycznej kanonizacji Papieża Polaka.

oplatek14bNastępnie zgodnie z polską tradycją przełamano się opłatkiem, składając sobie wzajemnie z serca płynące życzenia świąteczno-noworoczne. W trakcie wieczoru odbyło się też zaprzysiężenie nowo wybranego zarządu nowojorskiego Koła.

oplatk2014e   W części artystycznej wystąpiła Joanna Mieleszko – mezzosopran, studentka Manhattan School of Music. Pięknym operowym głosem zaśpiewała znane polskie kolędy, przygrywając sobie na akordeonie. Wszyscy goście spontanicznie włączyli się do wspólnego kolędowania z artystką.

oplatek2014mikolajNajwięcej radości najmłodszym sprawił św. Mikołaj, który hojnie obdarował dzieci prezentami.

oplatek2014aWspierał go Aniołek, była nim Patrycja Drożdż, laureatka pierwszej amerykańskiej edycji Konkursu Papieskiego. Wręczyła ona dzieciom książeczki o św. Janie Pawle II i o tematyce bożonarodzeniowej oraz kalendarze adwentowe. Dorośli natomiast świetnie bawili się w czasie loterii fantowej.

oplatek2014cLosy ciągnęli najmłodsi przyjaciele Fundacji – Julia, David i Filip, a upominki wręczał sam św. Mikołaj z Aniołkiem.

oplatek2014dDochód z loterii w całości został przekazany na rozwój Fundacji Jana Pawła II do Rzymu.

oplatek2014iKryspinaSpotkanie, pełne polskiej tradycji i symboliki bożonarodzeniowej, upłynęło w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

Wszystkich, którym bliskie jest nauczanie św. Jana Pawła II i troska o zachowanie Jego dziedzictwa zapraszamy do współpracy z nowojorskim Kołem Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, tym bardziej, że rok 2015 został ogłoszony przez Sejm RP – Rokiem świętego Jana Pawła II.

 

Tekst i zdjęcia: ZOFIA TWAROWSKA