SPOTKANIE OPŁATKOWE KOŁA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁAII-12 XII 2010r.

Niepowtarzalny nastrόj świąt Bożego Narodzenia towarzyszy spotkaniom opłatkowym Nowojorskiego Koła Przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II. Tak było i tym razem!

Przyjaciele i ofiarodawcy Fundacji, spotkali się na tradycyjnym opłatku w drugą niedzielę grudnia w restauracji Princess Manor na Greenpoincie. Zebranych na sali bankietowej gości serdecznie powitał prezes Koła – Mieczysław Pająk.

Przypomniał on, że celem Fundcji jest rozpowszechnianie nauczania Jana Pawła II i zachowanie pamięci o Papieżu Polaku, a także prowadzenie Domu Polskiego na Via Cassia w Rzymie, gdzie znajduje się ośrodek dokumentacji pontyfikatu Jana Pawła II oraz wszekie pamiątki i publikacje o Ojcu Świętym.

Kapelan Koła ksiądz Jarosław Lawrenz poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki. Zgodnie z polskim obyczajem dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajennie życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranego zarządu Koła Fundacji w Nowym Jorku.

Młodzież z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Kazimierza Pułaskiego przy parafii świętej Franciszki de Chantal z Boro Park przedstawiła historię o narodzeniu Pańskim. Na scenie pojawiły się postacie z tradycyjnej szopki polskiej: Anioł, Adam, Ewa, Maryja, mały Jezus, Jόzef, pasterze, Żyd i Trzej Krόlowie przybyli z Polski. Występ dzieci oraz wspόlne kolędowanie, ktόre poprowadziła pani Barbara z zespołem Kłosy, wprowadziły nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom przybycie święgo Mikołaja, ktόry rozdał wszyskim milusińskim upominki świąteczne.

Wielkie emocje jak zawsze towarzyszyły świątecznej loterii. Nasi goście i przyjaciele oraz członkowie Zarządu ofiarowali na loterię wiele atrakcyjnych prezentόw. Cały dochόd ze sprzedaży losόw został przekazany na rzecz Fundacji Jana Pawła II w Rzymie.

Na uroczystość opłatkową przybyli księża z polskich parafii, przedstawiciele mediόw i polskich biznesόw, nauczyciele oraz prezes Centrali Szkόł Dokształcających – Dorota Andraka. Spotkanie upłynęło w radosnej, świątecznej atmosferze wśrόd przyjaciόł.

Koło Przyjaciόł Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku zaprasza wszystkich zainteresowanych działalnością Fundacji i naszego Koła na nasza stronę internetową: www.jp2fny.org.

ZOFIA TWAROWSKA