Spotkanie Opłatkowe U Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, 3 Grudnia 2023

Zgodnie z tradycją sympatycy i członkowie Nowojorskiego Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II wzięli udział, 3 grudnia, w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Spotkanie poprzedziła msza święta, którą w intencji członków nowojorskiego Koła Fundacji odprawił, w kościele św. Krzyża na Maspeth, Administrator Fundacji ks. Dariusz Giers.

Przyjaciół i sympatyków organizacji powitał prezes nowojorskiego Koła-Mieczysław Pająk. Przedstawił on gościa z Rzymu, nowego Administratora Fundacji Jana Pawła II, księdza Dariusza Giersa. Kapelan Koła ks. Józef Szpilski poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki oraz przybyłych na uroczystość gości. Następnie zgodnie z polską tradycją przełamano się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne. W podniosły, świąteczny nastrój bożonarodzeniowy wprowadziły uczestników spotkania kolędy i pastorałki, które wykonał chór dziecięcy ,,Polonia” pod dyrekcją Dominika Grzyba. Występ młodych artystów został przyjęty gromkimi brawami.

W trakcie spotkania opłatkowego został zaprzysiężony nowy zarząd nowojorskiego Koła, wybrany na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Przysięgę członków zarządu przyjmował ks. Dariusz Giers-Administrator Fundacji. W czasie wystąpienia powiedział on o celach i zadaniach Fundacji. Poprosił o dalsze wspieranie dzieła Ojca Świętego oraz podziękował za zaproszenie na spotkanie opłatkowe i za donację na rzecz Fundacji, którą przekazał na jego ręce prezes Koła, Mieczysław Pająk . Po kolacji odbyła się loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na dalszy rozwój Fundacji Jana Pawła II i kształcenie stypendystów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wieczór zakończono wspólnym kolędowaniem, które poprowadził Dominik Grzyb.

To piękne spotkanie opłatkowe upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, którą zapewnili członkowie i dobroczyńcy Fundacji, ich rodziny, młodzież, przedstawiciele organizacji i instytucji polonijnych, a także licznie przybyli na uroczystość księża z polskich parafii.

Zofia Twarowska

Do Galerii Zdjęć